• dvd_header.png
  • fitclub_header.png
  • stott_header.png
  • stroje_header.png

Novinky na Váš email

Chcete zasílat aktuální informace včas? Nechte si zasílat náš newsletter.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kontakty

Valerie Peclová
Jírova 2201/21
Brno, 62800
e-mail: info@fitclubvalerie.cz
tel: 775 629 862
IČ: 67582915

SFbBox by smarthappybirthdaywishes.com

 

 

 

 

Pilates stroje

Cvičení na pilates strojích reformer, cadillac a chair nabízíme v Centru zdravého pohybu, Brno - Líšeň, ul. Kotlanova 7, KCL Kotlanka.

Ceny těchto lekcí viz. Ceník.

Objedejte si svůj termín viz. Kontakty.

 

REFORMER

Je nejznámějším Pilatesovým strojem. Pro jeho vznik se nechal inspirovat cvičením na železných postelích v zajateckém táboře  během 1.světové války. 

Tvoří ho pohyblivý vozík ( carriage ) na kolejnicích, který se připevňuje k rámu pomocí 5 pružin ( springs ) s různým odporem. Vozíkem se pohybuje tlakem o  tyč ( footbar ) či svislou pevnou desku ( board ) nebo  tažením lan ( straps ). Na vozíků najdeme ještě rameníky ( shoulder rest ), polštář  ( head rest )

Pružiny kladou větší odpor v nejsilnějším bodě svalové kontrakce a naopak menší odpor na začátku a konci, což snižuje namáhání šlach a vazů v těle. 

Repertoár cviků na reformeru obsahuje varianty cviků pilates matwork a řadu dalších specifických cviků v leže, sedu, kleku, stoji.

Díky odporu získává klinet lepší kontrolu pohybu a snadněji hned od začátku zapojuje správné svalové skupiny.  Lze ho nastavit podle toho, zda chceme pracovat s HSS  nebo jako ve fitness. 

CADILLAC

Je dalším z prvních strojů, které vyvinul J. Pilates, když na kovový rám kolem lůžka pacienta v nemocnici připevnil kovové pružiny. Jde o pevný stůl - postel- s kovovým rámem, na  který lze v různých směrech a výškách připevňovat pružiny, kladky a tyče. Stroj umožňuje procvičovat horní i dolní části těla, svaly středu těla a vše kombinovat v komplexních cvicích. Lze ho nastavit na různé úrovně fyzické kondice. Díky své konstrukci je také vhodný jako začátek pro pacienty v rekonvalescenci po úrazech apod.  Naleznete na něm kovovou tyč ( Push - Through Bar ) , dřevěnou tyč ( Roll Down Bar ), závěsný systém  - hrazdu ( Trapeze  a Fuzzies ) a také ruková a nohová poutka připevněná na pružiny ( Arm a leg Springs ).

CHAIR

Stroj připomínající židli nebo křeslo. J.Pilates doufal, že se díky svému vzhledu stane součástí každé domácnosti a nahradí tak z části velké stroje Reformer a Cadillac. Tvoří ji čalouněná deska a pedály, které lze rozdělit a také 4 pružiny pro kladení odporu. Nabízí velký repertoár cviků od rehab přes kompenzační cvičení až po fitmess level. Cvičit na ní můžeme ve stoji, sedu, lehu, také v sedu a stoji před ní, za ní. 

ARC BARREL a SPINE CORRECTOR

Malé stroje stejného charakteru. Mají tvar oblouku, jsou lehké, ale stabilní, zajišťují pevný opor. J. Pilates je vytvořil s cílem obnovit křivky páteře, otevřít hrudník a tím usnadnit a podpořit správné dýchaní. . Umožňují cvičit repertoar matwork. Zvyšují mobilitu a flexibilitu páteře, prodlužují svaly.

 

Cvičení na těchto strojích nahradí posilovnu,

s tím rozdílem, že zapojuje hluboké stabilizační svaly

a cvičení na nich jsou tedy daleko bezpečnější

pro naši páteř, klouby, svaly i vazy.